Weiki Probiotika pro pokojové rostliny 250 ml

pro pokojové rostliny
Typ hnojiva
organická

• , zakoupeno v zafido-eshop.cz

je to vynikající výrobek, jen to balení je moc velké na rychlou spotřebu po otevření a to je škoda

• posilují obranyschopnost
    • pokojovky prospívají a rostou
    • dávkovaní

Probiotika pro pokojové rostliny používám již několik týdnů. Pokojovky mi krásně prospívají, rostou a vypadají zdravě, a to bez chemie, protože produkt je přírodního charakteru. Produkt vydrží dlouho, 1 víčko se aplikuje na 7 litrů vody, a tady bych ocenila, kdyby dávkování bylo přizpůsobeno menšímu objemu vody. Jinak nemám, co vytknout.

• nezapáchá
    • čirá tekutina
    • velké množství
    • snadné použití
    • hodila by se odměrka na nalévání. Z víčka je to nepraktické.
    • musí se po oteření rychle spotřebovat

Probiotika jsem používala na pokojové rostliny po přesazení. Velice rychle začaly růst nové listy. Díky probiotikům přežila i rostlinka, kterou jsem nemilosrdně rozpůlila při přesazovaní. Líbí se mi, že probiotika nezapáchají, jsou čiré a hodně koncentrované. Jen bych asi uvítala odměrku k odměřování množství. Uzávěr je na to nepraktický.

Forma hnojiva
Oblast použití
pro pokojové rostliny
Typ hnojiva
organická

Ke zdravému růstu, odolnosti a množství květů potřebují pokojové rostliny miliardy užitečných mikroorganismů. Podobně jako my lidé. Jenže prospěšných bakterií je většinou málo. A od toho jsou tady probiotika weiki. Pomocí laktobacilů a dalších užitečných bakterií weiki pokojové rostliny lépe zakoření, porostou a nasadí více květů. Vy se pokocháte rozkvetlými parapety a pokojovky budou celkově v lepší kondici. Výsledky uvidíte už po měsíci.

Pro jaké rostliny je přípravek registrován?

Střechu nad hlavou už mají, teď ještě elixír, který jim dodá sílu, zdraví a vitalitu. Dobře poslouží například fíkusu, orchideji, monsteře, begonii, palmě, kaktusu, sukulentu a dalším pokojovým rostlinám.

Co jsou probiotika pro pokojové rostliny a jak fungují?

Pokojové rostliny se moc neliší od nás. V lidském těle žijí miliardy mikroorganismů s obrovským vlivem na naše zdraví, odolnost i pohodu. Totéž platí pro rostlinnou říši. I v těle rostlin žijí miliardy neviditelných užitečných pomocníků. Kořeny jsou ponořené do půdního bakteriálního světa, který pokojovým rostlinám pomáhá přijímat živiny, růst, kvést, přizpůsobit se změnám a chrání je před nemocemi i stresem. Za to pokojové rostliny užitečným bakteriím servírují potravu v podobě cukru z kořenových výměšků.

Užitečných bakterií ale bývá z různých důvodů málo a všude číhají patogeny, které mohou mít na pokojovou rostlinu devastující vliv. Probiotika weiki se sedmi kmeny pečlivě zvolených, vzájemně se podporujících užitečných bakteriálních kmenů se postarají o to, aby bylo užitečných bakterií zase dost, vaše pokojovky dokázaly odolat patogenům a aby skvěle prospívaly a krásně kvetly.

Posílením tábora užitečných bakterií zkrátka pokojovým rostlinám zajistíte snazší život. Výsledek? Lepší zdraví rostlin a více květů.

Jak pokojovým rostlinám užitečné bakterie weiki pomohou?

Povzbudí pokojové rostliny k růstu, vitalitě a kvetení.

Zlepší zdraví a přirozenou obranyschopnost pokojovek. Jsou skvělou prevencí, protože vytvářejí kyselinu mléčnou a další látky, které znepříjemňují život patogenům.

Povzbudí pokojové rostliny k tvorbě kořenových výměšků, kterými se bakterie živí, a tím posílí jejich kořenový systém. „Předžvýkají“ těžko stravitelné živiny do formy, kterou pokojovky dokážou snadno využít. Lepší výživa má pozitivní vliv na množství a vzhled květů i listů.

Zpomalí případný nástup nemoci, zmírní její průběh. Pokojové rostliny se rychleji zregenerují.

Dodají pokojovým rostlinám sílu zvládat stres, změny prostředí nebo přesazování a bránit se chorobám i škůdcům. To díky produkci fytohormonů.

Průběžně pokojovým rostlinám naservírují potřebnou dávku fosforu a draslíku. Díky tomu potom více a déle kvetou a tvoří více listů.

Probiotika jsou zcela neškodná a ekologická, takže jimi můžete úplně bez obav ošetřit i jedlé pokojové květiny.

Jak weiki pro pokojové rostliny používat?

Je to úplně jednoduché. Vyndejte lahvičku z tuby, protřepejte a jedno víčko roztoku weiki vlijte do konvice se sedmi litry vody. Zamíchejte a hotovo. Pokojové rostliny zalijte nebo jim dopřejte probiotickou spršku přímo na listy a květy.

Dávkování můžete upravit podle potřeby. Zálivku nebo postřik opakujte asi jednou za 10 až 14 dní.

Pro představu: Jedna lahvička probiotik pokryje spotřebu cca 15 velkých pokojovek na celou sezonu.

Viditelné výsledky se objeví už po třetí až čtvrté zálivce nebo postřiku. Pokojové rostliny budou celkově vitálnější a budou více kvést.

Proč potřebuji probiotika, není užitečných bakterií dost?

Možná vás napadá, proč do půdy probiotické bakterie přidávat, když je jich tam určitě dost. Bohužel většinou není. Důvodem může být třeba používání minerálních hnojiv, která pokojovkám poskytnou výživu bez námahy. Pokojovky pak zleniví, netvoří dost kořenů ani sladkých kořenových výměšků. Bakterie přicházejí o zdroj potravy a umírají. Pokojovka se stane závislou na své dávce minerálního krmení, a protože má slabé kořeny i imunitu, rozhodí ji jakýkoli větší stres v podobě přesazení nebo napadení patogeny.

Část prvků z minerálních hnojiv se navíc odplaví, protože rostliny nedokážou všechny živiny zpracovat najednou. Asi jako kdybyste měli navařený obří hrnec polévky, a neměli ledničku. Najíte se, ale za chvíli bude hlad. Díky probiotikům se naopak vytvářejí zásoby živin na „horší časy“. Živiny se totiž pomalu uvolňují z organické hmoty, a tak si rostliny mohou sáhnout pro svačinku, kdykoli je potřeba.

Proto pokud používáte minerální hnojivo, měli byste život do půdy průběžně vracet, ideálně v podobě probiotik v kombinaci s organickou hmotou, třeba mulčí nebo kompostem.

A co když používám jen přírodní hnojiva, která život v půdě podporují?

Granulovaná organická hnojiva, která většina z nás používá, už kvůli tepelné úpravě při zpracování téměř žádný život neobsahují. Bakterie se musí v této organické hmotě teprve znovu zabydlet, což značně uspíšíte pomocí probiotik.

Probiotika ale vašim pokojovým rostlinám hodně prospějí, i když používáte čerstvý kompost nebo si vyrábíte jíchy. Užitečných bakterií jsou sice v čerstvých organických hnojivech davy, ale ne vždy dokážou žít pospolu, nebo dokonce spolupracovat. Čerstvá přírodní hnojiva navíc téměř vždy obsahují i patogenní, a tudíž často nebezpečné bakterie. A těm probiotika znesnadní život i množení.

Posílením tábora užitečných bakterií zkrátka pokojovkám zajistíte snazší život a klidnější růst, ať už živiny do půdy přidáváte jakýmkoli způsobem. To se pak pozitivně projeví na kvetení i celkovém stavu pokojových rostlin.

Nahradí probiotika hnojivo?

Pokojové rostliny, stejně jako jakékoli jiné živé organismy, potřebují živiny. Zpravidla víc, než se jim podaří „ulovit“ kořínkem v květináči nebo truhlíku.

Po nějakém čase se živiny vyčerpají a ani užitečné bakterie, pilně rozkládající organickou hmotu, nevyrobí dostatek živin. A tady přichází na řadu hnojivo.

Užitečné bakterie mají totiž jinou funkci než hnojit! A to sice živiny z hnojiva přetvořit tak, aby je pokojové rostliny dokázaly přijmout.

Užitečné bakterie totiž „předžvýkávají“ těžko stravitelné živiny z organických hnojiv do formy, kterou pokojové rostliny dokážou snadno využít.

I kdybyste pokojovým rostlinám dopřáli vždy ideální koktejl organických živin, pokud je užitečné bakterie nepoupraví, budou rostliny trpět podvýživou. Pokud používáte minerální hnojivo, je zase třeba do půdy pomocí probiotik vracet život, který tato hnojiva potlačují.

Jak skladovat přípravek Weiki?

Skladujte přípravek při teplotě 2 - 25°C. Minimální trvanlivost je 18 měsíců.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• , zakoupeno v zafido-eshop.cz

• posilují obranyschopnost
    • pokojovky prospívají a rostou
    • dávkovaní

• nezapáchá
    • čirá tekutina
    • velké množství
    • snadné použití
    • hodila by se odměrka na nalévání. Z víčka je to nepraktické.
    • musí se po oteření rychle spotřebovat

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• Jednoduché použití
    • Bez chemie
    • Láhev samotná mohla být v lepším designu, jinak mě žádné zápory nenapadají

S produktem jsem spokojená. Mým "pokojovkám" prospívá. Zalévám je probiotiky jednou týdně ráno. Jedna z pokojovek mi dala během pár dní krásný květ. Určitě jsem ráda i za složení bez chemických přísad a jednoduchého použití. Za mě probiotika doporučuji.

• Viditelný účinek
    • Mnoho nových listů a květů
    • Balení je trochu nepraktické.Uvitala bych dvě menší lahvičky v balení

Probiotika weiki jsou pro mě největší objev v poslední době.Začala jsem používat hned z příchodem jara.Použila jsem vždy přesně podle návodu.Rostliny vyhodili spoustu nových listů a asi po měsíci používání weiki spousta nasadila květy.Fialky mají letos daleko vic květů nobnežvykle.Dokonce vykvetl i lopatkovec který mi asi tri roky nekvetl.Zkusila jsem v v roztoku i zakořenit pár rostlin a kořinky byli snad do týdne.Určitě koupím weiki znovu protože vidím že funguje.

• , zakoupeno v Testuj.to

• Pomoc při boji se škůdci
    • Silnější rostliny
    • Přírodní produkt
    • Jednoduchost použití
    • Ředění (1 víčko na 7 litrů je moc)

S produktem weiki jsem moc spokojená! Líbí se mi, že dodává rostlinám sílu, což jsem ocenila zejména při boji se škůdci, kdy se rostlina vzpamatovala velmi dobře nejspíš i díky weiki. Rostliny jsou po něm rozhodně silnější. Dalším plusem je jednoduchost použití a to, že je produkt přírodní. Asi jediným negativem je skutečnost, že se jedno víčko rozmíchává v 7 litrech vody, což majitelé pokojovek nejspíš příliš neocení (z důvodu toho, že mají skoro všechny konvičky objem max 2,5 l)
    Každopádně budu produkt testovat dál a moc se těším na další výsledky!

• rychlá reakce rostlin

Nikdy mě nenapadlo používat pro pokojovky nějaké hnojivo, ale poté co jsem použila Probiotika Weiki, tak jsem velice překvapená, jak to těch mojich pár rostlinek co doma mám nakoplo a viditelně oživilo. Najednou jsou košatější, zelenější a i ten pocit, že jsem jim něco dopřála je fajn.

• Snadné použití
    • Nebyl shledán žádný nedostatek

Probiotika-Pokojové rostliny jsem s radostí otestovala a pokojové rostliny, mi jako zázrakem krásně rostou a kvetou. Celkově zesílily a mění se mi, před očima do krásy a vzrůstu.. Ty kvetoucí krásně rozkvetly. Květy jsou mnohem větší, než v minulých letech. Rostliny mají více listů a jsou odolnější. Jsem ráda, že probiotika jsou přírodní produkt a snadno se používají.

• jednoduché použití
    • kytičky jsou zdravější, silnější
    • .

Jedná se o skvělou volbu výživy pro pokojové rostliny po zimě. Kytičky jsou zdravější, mají více listů, jsou pevnější, zelenější listy. Použití je velice jednoduché, stačí jedno víčko probiotik Weiki na 7 litrů vody. Zálivka tedy vydrží na dlouhou dobu. Mohu jen a jen doporučit.

• Obal, Dobrá rozpustnost
    • Nic nám nevadilo

Weiky pokojové rostliny mě ohromili. No to, že je to přírodní složení tak má obrovský účinek na květiny. Líbí se mi design obalu a účinnost výrobku. Weiky si rozhodně pořídím pro všechny druhy rostlin co máme doma i na zahradě. Budu se těšit na úrodu letošní.